27.09.2020

Poslední víkend v září vyslal naše týmy do světa - A-mužstvo zavítalo do brněnských Medlánek a B-mužstvo do nedalekých Heršpic. Áčko se postavilo týmu, který byl poslední v soutěžní tabulce, a proto bylo v tomto utkání jasným favoritem a "Jedině BÉČKO" vyzvalo tým z vrchních pater jejich soutěže, takže vstupovali do boje v roli outsidera, ale především pouze v 11 lidech.

FC MEDLÁNKY vs. TJ Sokol Kobeřice 3:3 (1:1)

Střelci: 45. Vicenec Ondřej, 54. Holub Tomáš, 78. Vicenec Ondřej - 28. Beneš Jindřich, 66. Svoboda Filip, 88. Havlásek Miroslav

Naše Áčko zavítalo do Medlánek, kde se postavili domacímu celku, který ke překvapení všech okupoval poslední místo naší skupiny i přes to, že se v minulé sezoně držel na předních příčkách. Utkání bylo od začátku velice vyrovnané, ale našim hráčům se podařilo prosadit jako prvním, když v 28. minutě vstřelil první branku utkání Jindřich Beneš a poslal naše do vedení 1:0. Na jedné i druhé straně bylo několik šancí, ale ani jedna z nich neskončila brankou. První poločas připomínal bitvu, kdy domácí našim hráčům nedopřáli nic zadarmo a v poslední minutě prvního poločasu se medláneckým podařilo prosadit a utkání srovnal na 1:1 Ondřej Vicenec. První poločas tedy skončil smírem 1:1.

Do druhého poločas lépe vstoupili domácí, kterým se podařilo v 54. minutě vstřelit branku, díky níž se dostali do vedení 2:1. Ve druhém poločase hra ještě víc přitvrdila a rozhodčí rozdal několik žlutých karet na obě strany. V 66. minutě se dostal do velké šance Filip Svoboda a podařilo se mu prostřelit domácí gólmana a srovnal stav utkání na 2:2. Bohužel naše radost trvalo něco málo přes 10 minut, protože v 78. minutě vstřelili branku opět domácí - Tomáš Vicenec a domácí opět urvali vedení 3:2. Chvíli na to se na hřišti červenalo, kdy rozhodčí rozdal po červené kartě našemu Lukáši Cénkovi, tři minuty na to domácímu Dávidovi Šilonovi a utkání se dohrávalo v 10 na obou stranách. I v předchozích utkáních jsme měli možnost vidět, že naši hráči se rvou do posledních minut utkání a jinak tomu nebylo i v tomto utkání. V 88. minutě prosadil za Kobeřic Miroslav Havlásek a naši se opět v tomto utkání dotáhli na 3:3.

Tělovýchovná jednota Heršpice vs. TJ Sokol Kobeřice 1:3 (0:3)

Střelci: 89. Dočekal Lukáš - 18. Karásek Antonín, 23. Karásek Antonín, 26. Redl Jakub

"Jedině BÉČKO" přijelo do nedalekých Heršpic v pošramocené sestavě bez střídajících hráčů. Těchto jedenáct statečných se mělo utkat s domácím celkem, který byl oproti předchozím sezonám značně obměněn, kdy se heršpickým podařilo získat několik posil z celků hrajících vyšší soutěže, a to především z Hodonína. Naši hráči do utkání vstoupili opatrně, kdy se snažili hrát od zadu. Soupeř převážně kombinoval na vlastní polovině a nedokázal naše hráče dostat pod větší tlak, takže začátek utkání byl z obou stran opatrnější. To se změnilo v 18. minutě, kdy se se naši hráči dostali na polovinu soupeře a Jakub Redl z levého křídla prošel obranou jako nůž máslem, a poté nahrál po sebe na malé vápno, kde číhal Antonín Karásek, který pobídku využil a vstřelil první gól utkání. Pět minut na to po souboji přesně na polovině hřiště byl vyslán Antonín Karásek do samostatného úniku, který zakončil bombou na zadní tyč. Brankář se za střelou jen otočil a naši vedli 2:0. Ve 26. minutě "Jedině BÉČKO" výborně zapresovalo soupeře, naši útočníci dostali jejich stopery pod tlak a chybu obranné řady Heršpic využil Jakub Redl, který zakončil a bylo to 3:0 pro Kobeřice. Ve 30. minutě šli naši do deseti, jelikož se zranil kanonýr Antonín Karásek a na střídačce Béčka nebyl nikdo kromě trenéra. "Jedině BÉČKO" vzdorovalo v deseti do konce prvního poločasu bez inkasované branky.

Druhý poločas byl pro naše hráče obrovská výzva, jelikož museli vzdorovat celých 45 minut soupeři v deseti hráčích. Tomuto odpovídala i hra, kdy se naši zatáhli a hrozili pouze z brejků. Nutno říct, že soupeři i v deseti hráčích velice zatápěli v útočné fázi, ale žádný z těchto protiútoků neskončil vstřelenou brankou. Domácí hru naopak zjednodušili a z kombinančního fotbalu přešli k nákopům na naši obranu, kde míče měli sklepávat vysocí útočníci. Ovšem ani tak se nedokázali proti našim prosadit i díky skvěle chytajícímu Jiřímu Doleželovi. Čisté konto se nepodařilo udržet po celou dobu druhého poločas. Naši inkasovali v 89. minutě utkání, kdy se hlavou po rohovém kopu prosadil Lukáš Dočekal a snížil tak z pohledu domácích na 1:3. Naši po heroickém výkonu brali v Heršpicích tři body a dotáhli se tak na popředí tabulky.