Aktuality

no photo

Podzimní fáze - 10. kolo

11.10.2020

10. kolo nabídlo pouze jedno venkovní utkání, ve kterém se angažovalo mužstvo "Jedině BÉČKA", které zamířilo do nedalekých Křenovic, aby poměřilo své síly s domácím B-mužstvem. Byl to tedy souboj jediných B-mužstev ve III. třídě skupiny B a mělo se jednat o vyrovnané utkání. A-mužstvo neodcestovalo do Černé Hory, protože tamní celek byl odhlášen ze soutěže ještě před začátkem I.B třídy skupiny A.

FK Černá Hora vs. TJ Sokol Kobeřice "A"  - SOUPEŘ ODHLÁSIL MUŽSTVO

SK Křenovice "B" vs. TJ Sokol Kobeřice "B" 0:3 (0:2)

Střelci: 19. Kadlec Tomáš, 36. Kadlec Tomáš, 48. Svoboda Filip

"Jedině BÉČKO" zavítalo do nedalekých Křenovic, kde se postavilo domácímu B-mužstvu. Muselo se hrát bez diváků kvůli zhoršujícímu se stavu v ČR ohledně onemocnění COVID-19. Naše Benfika byla mírným favoritem, jelikož pět posledních utkání neprohrála, ale naši hráči dobře znali kvality soupeře, který měl v základní sestavě několik velice kvalitních fotbalistů. I když se soupeři v posledních kolech příliš nedařilo, tak jsme toto utkání nepodceňovali. Začátek utkání byl velice bojovný, hrálo se především středem hriště, kde se sváděly nepřetržitě osobní souboje a žádný z týmu nebyl dominantní. V 19. minutě šli naši do vedení, kdy se prosadil hlavou Tomáš Kadlec a stav utkání byl 0:1 z domácího pohledu. Naši začali diktovat tempo hry, byli nebezpečnější, vypracovali si několik 100% příležitostí, které nedokázali proměnit. Nejvíce se trápil Tomáš Florian, který se dostal do několika vyložených šancí, ale nedokázal překonat domácího golmana, kterému v jednom případě pomohla i branková konstrukce. Domácí občas vystčili růžky, ale nedokázali se vážněji prosadit. Ve 36. minutě se opět prosadil Tomáš Kadlec a zvýšil tak na 2:0 pěkným obstřelem z velkého vápna. Co naše trápilo v prvním poločase, byly zranění, kdy se zranili hned dva hráči a jedním z nich byl i Tomáš Kadlec, který ovšem první poločas dohrál. První půle tedy skončila 2:0 pro "Jedině BÉČKO"

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, kdy naši dominovali a podařilo se jim prosadit hned ve 48. minutě, kdy Tomáš Florian vyslal dlouhý pas na Filipa Svobodu, který si míč zpracoval, obešel všechny obránce, kteří mu stáli v cestě a dopravil míč za záda domácího brankáře. Zvýšil tak na pohodlných 3:0. Naši hráči měli v tomto utkání neštěstí na svalová zranění, kdy ve druhé půli odešel ze hřiště i Martin Hobza a naše střídačka tak zela prázdnotou. Druhý poločas byl více bojovný a ke konci utkání začali tlačit i domácí, kteří několikrát zahrozili, ale skvěle chytající Jiří Doležel za svoje záda nepustil jediný míč a díky tomu utkání skončilo 3:0 pro "Jedině BÉČKO".

Jelikož se situace okolo onemocnění COVID-19 nezlepšuje, ba naopak zhoršuje, tak vláda vydala nařízení, že od 12. 10. 2020 budou všechny venkovní sportovní události zrušeny na dobu čtrnácti dnů.

no photo

Podzimní fáze - 9. kolo

03.10.2020

První říjnový víkend přivedl do Kobeřic následující mužstva. V sobotu přijeli poměřit síly s našimi borci hráči z Rájce-Jestřebí a v neděli se odehrálo derby s Lovčičkami, které do tohoto utkání ani jednou v letošním ročníku neprohráli. Obě naše mužstva do těchto utkání vstupovaly po skvělých sériích bez proher, kdy A-mužstvo neprohrálo čtyři utkání v řadě a B-mužstvo taktéž drželo čtyř zápasovou neporazitelnost.

TJ Sokol Kobeřice "A" vs. FK Rájec-Jestřebí 5:2 (2:2)

Střelci: 22. Florian Tomáš, 28. Svoboda Filip, 53. Florian Tomáš, 62. Florian Tomáš, 63. Noris Ondřej - 40. Fojt Patrik, 45. Opatřil Marek

Naši šli do utkání s nálepkou favorita, kdy se proti nim postavilo mužstvo zprostředka tabulky. Do utkání vstoupili lépe naši borci, kteří od začátku dominovali a udávali tempo hry a této herní převahy se jim podařilo využít již ve 22. minutě utkání, kdy se prosadil nejlepší střelec týmu Tomáš Florian. Hosté se nestihli pořádně oklepat z inkasované branky, jelikož za 6 minut tahal opět z brány míč hostující brankář, kdy se prosadil Filip Svoboda a stav utkání byl 2:0 pro Áčko. Jak první poločas slibně začal, tak špatně končil, jelikož koncetrace našich v závěru utkání opadla a hosté stihli srovnat na 2:2 v rozmezí 5 minut - 40. minutě vstřelil branku hostující Patrik Fojt a ve 45. minutě se prosadil Marek Opatřil. První poločas skončil tedy remízou 2:2.

Cílem našeho mužstva bylo vstoupit do druhého poločasu podobně jako do prvního - být aktivní na míči a udávat tempo hry. Na toto se našim podařilo navázat, gólově se prosadil v 53. minutě Tomáš Florian a stav utkání byl pro naše příznivce veselejší 3:2. Tento gól naše nakopl k ještě lepšímu výkonu, než tomu bylo v první půli a v 62. minutě se opět prosadil Tomáš Florian 4:2, který završil v tomto utkání hattrick. O minutu později zatloukl do rakve hostujícího celku poslední hřebíček Ondřej Noris, který zvýšil na 5:2 pro naše. Naši hráči následně jen kontrolovali hru a hostující do ničeho nepustili. Sami si vyspracovali ještě několik dorbrých příležitostí, které se bohužel nepodařilo proměnit. Utkání tak skončilo 5:2 pro A-mužstvo.

TJ Sokol Kobeřice "B" vs. TJ Sokol Lovčičky 3:1 (1:1)

Střelci: 11. Florian Tomáš, 63. Kadlec Tomáš, 77. Ondráček Robin - 32. Kraut Lukáš

Nedělní utkání přineslo derby, kdy se "Jedině BÉČKO" utkalo s mužstvem Lovčiček, které nebylo do té doby poraženo. Naši před sebou měli tvrdý oříšek, ale byli ve skvělé formě, jelikož čtyři poslední utkání neprohráli. Utkání začalo opartněji, kdy se hostí nepouštěli do žádných velkých útočných akcí a naši se snažili kombinovat. Tato kombinace však nikam nevedla, jelikož jsme kombinovali především na vlastní půli. Nebyli jsme schopni se dostat do větší příležitosti, a tak úvod utkání atraktivní fotbal nepřinesl. Vše se změnilo v 11. minutě, kdy se po pěkném prostrčení míče od Romana Jiráčka dostal k míči Tomáš Florian, který nic nevymýšlel, míč napálil před velkým vápnem na soupeřovu branku a stav utkání byl 1:0. Po této vstřelené brance se utkání vrátilo ke standardu, kdy naši kombinovali, ale nic z toho nebylo. Tohoto využili hostující, kdy po faulu na jejich útočníka byl nařízen přímý kop, ke kterému se postavil lovčický Lukáš Kraut, který poslal na naši branku přízemní střelu, kterou se nepodařilo zkrotit Jirkovi Doleželovi a z utkání byla rázem remíza 1:1. Za tohoto stavu také skončil první poločas.

Ve druhém poločasu se obraz hry příliš nezměnil. Změna nastala až v 63. minutě, kdy se ve velkém vápně hostí výborně uvolnil Tomáš Kadlec a poslal naše do vedení 2:1. Naši následně zjednodušili hru a začali se dostávat více příležitostí, ale hráči Lovčiček často hrozili z brejků, které se jim nepodařilo proměnit. Pojistka z naší strany přišla v 77. minutě, kdy se standardce postavil Vít Svoboda a zprava poslal do vápna krásný míč, který našel Robin Ondráček a hlavou jej umístil za záda hostující golmana. Naši urvali vedení 3:1, které se jim podařilo udržet do konce utkání, i když si lovčičtí vypracovali několik dobrých příležitostí.

no photo

Podzimní fáze - 8. kolo

27.09.2020

Poslední víkend v září vyslal naše týmy do světa - A-mužstvo zavítalo do brněnských Medlánek a B-mužstvo do nedalekých Heršpic. Áčko se postavilo týmu, který byl poslední v soutěžní tabulce, a proto bylo v tomto utkání jasným favoritem a "Jedině BÉČKO" vyzvalo tým z vrchních pater jejich soutěže, takže vstupovali do boje v roli outsidera, ale především pouze v 11 lidech.

FC MEDLÁNKY vs. TJ Sokol Kobeřice 3:3 (1:1)

Střelci: 45. Vicenec Ondřej, 54. Holub Tomáš, 78. Vicenec Ondřej - 28. Beneš Jindřich, 66. Svoboda Filip, 88. Havlásek Miroslav

Naše Áčko zavítalo do Medlánek, kde se postavili domacímu celku, který ke překvapení všech okupoval poslední místo naší skupiny i přes to, že se v minulé sezoně držel na předních příčkách. Utkání bylo od začátku velice vyrovnané, ale našim hráčům se podařilo prosadit jako prvním, když v 28. minutě vstřelil první branku utkání Jindřich Beneš a poslal naše do vedení 1:0. Na jedné i druhé straně bylo několik šancí, ale ani jedna z nich neskončila brankou. První poločas připomínal bitvu, kdy domácí našim hráčům nedopřáli nic zadarmo a v poslední minutě prvního poločasu se medláneckým podařilo prosadit a utkání srovnal na 1:1 Ondřej Vicenec. První poločas tedy skončil smírem 1:1.

Do druhého poločas lépe vstoupili domácí, kterým se podařilo v 54. minutě vstřelit branku, díky níž se dostali do vedení 2:1. Ve druhém poločase hra ještě víc přitvrdila a rozhodčí rozdal několik žlutých karet na obě strany. V 66. minutě se dostal do velké šance Filip Svoboda a podařilo se mu prostřelit domácí gólmana a srovnal stav utkání na 2:2. Bohužel naše radost trvalo něco málo přes 10 minut, protože v 78. minutě vstřelili branku opět domácí - Tomáš Vicenec a domácí opět urvali vedení 3:2. Chvíli na to se na hřišti červenalo, kdy rozhodčí rozdal po červené kartě našemu Lukáši Cénkovi, tři minuty na to domácímu Dávidovi Šilonovi a utkání se dohrávalo v 10 na obou stranách. I v předchozích utkáních jsme měli možnost vidět, že naši hráči se rvou do posledních minut utkání a jinak tomu nebylo i v tomto utkání. V 88. minutě prosadil za Kobeřic Miroslav Havlásek a naši se opět v tomto utkání dotáhli na 3:3.

Tělovýchovná jednota Heršpice vs. TJ Sokol Kobeřice 1:3 (0:3)

Střelci: 89. Dočekal Lukáš - 18. Karásek Antonín, 23. Karásek Antonín, 26. Redl Jakub

"Jedině BÉČKO" přijelo do nedalekých Heršpic v pošramocené sestavě bez střídajících hráčů. Těchto jedenáct statečných se mělo utkat s domácím celkem, který byl oproti předchozím sezonám značně obměněn, kdy se heršpickým podařilo získat několik posil z celků hrajících vyšší soutěže, a to především z Hodonína. Naši hráči do utkání vstoupili opatrně, kdy se snažili hrát od zadu. Soupeř převážně kombinoval na vlastní polovině a nedokázal naše hráče dostat pod větší tlak, takže začátek utkání byl z obou stran opatrnější. To se změnilo v 18. minutě, kdy se se naši hráči dostali na polovinu soupeře a Jakub Redl z levého křídla prošel obranou jako nůž máslem, a poté nahrál po sebe na malé vápno, kde číhal Antonín Karásek, který pobídku využil a vstřelil první gól utkání. Pět minut na to po souboji přesně na polovině hřiště byl vyslán Antonín Karásek do samostatného úniku, který zakončil bombou na zadní tyč. Brankář se za střelou jen otočil a naši vedli 2:0. Ve 26. minutě "Jedině BÉČKO" výborně zapresovalo soupeře, naši útočníci dostali jejich stopery pod tlak a chybu obranné řady Heršpic využil Jakub Redl, který zakončil a bylo to 3:0 pro Kobeřice. Ve 30. minutě šli naši do deseti, jelikož se zranil kanonýr Antonín Karásek a na střídačce Béčka nebyl nikdo kromě trenéra. "Jedině BÉČKO" vzdorovalo v deseti do konce prvního poločasu bez inkasované branky.

Druhý poločas byl pro naše hráče obrovská výzva, jelikož museli vzdorovat celých 45 minut soupeři v deseti hráčích. Tomuto odpovídala i hra, kdy se naši zatáhli a hrozili pouze z brejků. Nutno říct, že soupeři i v deseti hráčích velice zatápěli v útočné fázi, ale žádný z těchto protiútoků neskončil vstřelenou brankou. Domácí hru naopak zjednodušili a z kombinančního fotbalu přešli k nákopům na naši obranu, kde míče měli sklepávat vysocí útočníci. Ovšem ani tak se nedokázali proti našim prosadit i díky skvěle chytajícímu Jiřímu Doleželovi. Čisté konto se nepodařilo udržet po celou dobu druhého poločas. Naši inkasovali v 89. minutě utkání, kdy se hlavou po rohovém kopu prosadil Lukáš Dočekal a snížil tak z pohledu domácích na 1:3. Naši po heroickém výkonu brali v Heršpicích tři body a dotáhli se tak na popředí tabulky.