11.10.2020

10. kolo nabídlo pouze jedno venkovní utkání, ve kterém se angažovalo mužstvo "Jedině BÉČKA", které zamířilo do nedalekých Křenovic, aby poměřilo své síly s domácím B-mužstvem. Byl to tedy souboj jediných B-mužstev ve III. třídě skupiny B a mělo se jednat o vyrovnané utkání. A-mužstvo neodcestovalo do Černé Hory, protože tamní celek byl odhlášen ze soutěže ještě před začátkem I.B třídy skupiny A.

FK Černá Hora vs. TJ Sokol Kobeřice "A"  - SOUPEŘ ODHLÁSIL MUŽSTVO

SK Křenovice "B" vs. TJ Sokol Kobeřice "B" 0:3 (0:2)

Střelci: 19. Kadlec Tomáš, 36. Kadlec Tomáš, 48. Svoboda Filip

"Jedině BÉČKO" zavítalo do nedalekých Křenovic, kde se postavilo domácímu B-mužstvu. Muselo se hrát bez diváků kvůli zhoršujícímu se stavu v ČR ohledně onemocnění COVID-19. Naše Benfika byla mírným favoritem, jelikož pět posledních utkání neprohrála, ale naši hráči dobře znali kvality soupeře, který měl v základní sestavě několik velice kvalitních fotbalistů. I když se soupeři v posledních kolech příliš nedařilo, tak jsme toto utkání nepodceňovali. Začátek utkání byl velice bojovný, hrálo se především středem hriště, kde se sváděly nepřetržitě osobní souboje a žádný z týmu nebyl dominantní. V 19. minutě šli naši do vedení, kdy se prosadil hlavou Tomáš Kadlec a stav utkání byl 0:1 z domácího pohledu. Naši začali diktovat tempo hry, byli nebezpečnější, vypracovali si několik 100% příležitostí, které nedokázali proměnit. Nejvíce se trápil Tomáš Florian, který se dostal do několika vyložených šancí, ale nedokázal překonat domácího golmana, kterému v jednom případě pomohla i branková konstrukce. Domácí občas vystčili růžky, ale nedokázali se vážněji prosadit. Ve 36. minutě se opět prosadil Tomáš Kadlec a zvýšil tak na 2:0 pěkným obstřelem z velkého vápna. Co naše trápilo v prvním poločase, byly zranění, kdy se zranili hned dva hráči a jedním z nich byl i Tomáš Kadlec, který ovšem první poločas dohrál. První půle tedy skončila 2:0 pro "Jedině BÉČKO"

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, kdy naši dominovali a podařilo se jim prosadit hned ve 48. minutě, kdy Tomáš Florian vyslal dlouhý pas na Filipa Svobodu, který si míč zpracoval, obešel všechny obránce, kteří mu stáli v cestě a dopravil míč za záda domácího brankáře. Zvýšil tak na pohodlných 3:0. Naši hráči měli v tomto utkání neštěstí na svalová zranění, kdy ve druhé půli odešel ze hřiště i Martin Hobza a naše střídačka tak zela prázdnotou. Druhý poločas byl více bojovný a ke konci utkání začali tlačit i domácí, kteří několikrát zahrozili, ale skvěle chytající Jiří Doležel za svoje záda nepustil jediný míč a díky tomu utkání skončilo 3:0 pro "Jedině BÉČKO".

Jelikož se situace okolo onemocnění COVID-19 nezlepšuje, ba naopak zhoršuje, tak vláda vydala nařízení, že od 12. 10. 2020 budou všechny venkovní sportovní události zrušeny na dobu čtrnácti dnů.