03.10.2020

První říjnový víkend přivedl do Kobeřic následující mužstva. V sobotu přijeli poměřit síly s našimi borci hráči z Rájce-Jestřebí a v neděli se odehrálo derby s Lovčičkami, které do tohoto utkání ani jednou v letošním ročníku neprohráli. Obě naše mužstva do těchto utkání vstupovaly po skvělých sériích bez proher, kdy A-mužstvo neprohrálo čtyři utkání v řadě a B-mužstvo taktéž drželo čtyř zápasovou neporazitelnost.

TJ Sokol Kobeřice "A" vs. FK Rájec-Jestřebí 5:2 (2:2)

Střelci: 22. Florian Tomáš, 28. Svoboda Filip, 53. Florian Tomáš, 62. Florian Tomáš, 63. Noris Ondřej - 40. Fojt Patrik, 45. Opatřil Marek

Naši šli do utkání s nálepkou favorita, kdy se proti nim postavilo mužstvo zprostředka tabulky. Do utkání vstoupili lépe naši borci, kteří od začátku dominovali a udávali tempo hry a této herní převahy se jim podařilo využít již ve 22. minutě utkání, kdy se prosadil nejlepší střelec týmu Tomáš Florian. Hosté se nestihli pořádně oklepat z inkasované branky, jelikož za 6 minut tahal opět z brány míč hostující brankář, kdy se prosadil Filip Svoboda a stav utkání byl 2:0 pro Áčko. Jak první poločas slibně začal, tak špatně končil, jelikož koncetrace našich v závěru utkání opadla a hosté stihli srovnat na 2:2 v rozmezí 5 minut - 40. minutě vstřelil branku hostující Patrik Fojt a ve 45. minutě se prosadil Marek Opatřil. První poločas skončil tedy remízou 2:2.

Cílem našeho mužstva bylo vstoupit do druhého poločasu podobně jako do prvního - být aktivní na míči a udávat tempo hry. Na toto se našim podařilo navázat, gólově se prosadil v 53. minutě Tomáš Florian a stav utkání byl pro naše příznivce veselejší 3:2. Tento gól naše nakopl k ještě lepšímu výkonu, než tomu bylo v první půli a v 62. minutě se opět prosadil Tomáš Florian 4:2, který završil v tomto utkání hattrick. O minutu později zatloukl do rakve hostujícího celku poslední hřebíček Ondřej Noris, který zvýšil na 5:2 pro naše. Naši hráči následně jen kontrolovali hru a hostující do ničeho nepustili. Sami si vyspracovali ještě několik dorbrých příležitostí, které se bohužel nepodařilo proměnit. Utkání tak skončilo 5:2 pro A-mužstvo.

TJ Sokol Kobeřice "B" vs. TJ Sokol Lovčičky 3:1 (1:1)

Střelci: 11. Florian Tomáš, 63. Kadlec Tomáš, 77. Ondráček Robin - 32. Kraut Lukáš

Nedělní utkání přineslo derby, kdy se "Jedině BÉČKO" utkalo s mužstvem Lovčiček, které nebylo do té doby poraženo. Naši před sebou měli tvrdý oříšek, ale byli ve skvělé formě, jelikož čtyři poslední utkání neprohráli. Utkání začalo opartněji, kdy se hostí nepouštěli do žádných velkých útočných akcí a naši se snažili kombinovat. Tato kombinace však nikam nevedla, jelikož jsme kombinovali především na vlastní půli. Nebyli jsme schopni se dostat do větší příležitosti, a tak úvod utkání atraktivní fotbal nepřinesl. Vše se změnilo v 11. minutě, kdy se po pěkném prostrčení míče od Romana Jiráčka dostal k míči Tomáš Florian, který nic nevymýšlel, míč napálil před velkým vápnem na soupeřovu branku a stav utkání byl 1:0. Po této vstřelené brance se utkání vrátilo ke standardu, kdy naši kombinovali, ale nic z toho nebylo. Tohoto využili hostující, kdy po faulu na jejich útočníka byl nařízen přímý kop, ke kterému se postavil lovčický Lukáš Kraut, který poslal na naši branku přízemní střelu, kterou se nepodařilo zkrotit Jirkovi Doleželovi a z utkání byla rázem remíza 1:1. Za tohoto stavu také skončil první poločas.

Ve druhém poločasu se obraz hry příliš nezměnil. Změna nastala až v 63. minutě, kdy se ve velkém vápně hostí výborně uvolnil Tomáš Kadlec a poslal naše do vedení 2:1. Naši následně zjednodušili hru a začali se dostávat více příležitostí, ale hráči Lovčiček často hrozili z brejků, které se jim nepodařilo proměnit. Pojistka z naší strany přišla v 77. minutě, kdy se standardce postavil Vít Svoboda a zprava poslal do vápna krásný míč, který našel Robin Ondráček a hlavou jej umístil za záda hostující golmana. Naši urvali vedení 3:1, které se jim podařilo udržet do konce utkání, i když si lovčičtí vypracovali několik dobrých příležitostí.