20.09.2020

Předposlední víkend v září znamená pro naše mužstva, že je čekají další fotbalová utkání v domácím prostředí, kdy do Kobeřic zavítají mužstva - Sportovní klub Sokol Lipovec, který se utká s našim Áčkem a mužstvo Vážan nad Litavou, které poměří síly s "Jedině BÉČKEM". Obě naše mužstva si v poslední době vedly velice dobře, kdy v předchozím kole naplno bodovaly.

TJ Sokol Kobeřice "A" vs. Sportovní klub Sokol Lipovec 2:2 (0:1)

Střelci: 58. Svoboda Filip, 90. Kuda Tomáš - 22. Sodomka Tomáš, 83. Sedlák Richard (pen.)

Koberské Áčko do utkání vstupovalo jako favorit, jelikož poslední dvě utkání vyhrálo a drželo se na předních příčkách jejich skupiny, kdežto soupeř se držel spíše v dolní polovině tabulky. Naši hráči jasně dominovali od začátku utkání, kdy udávali tempo hry a vypracovali si několik stoprocentních šancí, které nedokázali proměnit. Soupeře jasně přehrávali a ten pouze nakopával míče z vlastní obranné fáze směrem k naší brance. Naše neefektivita v zakončení se vymstila ve 22. minutě, kdy po zaváhání naší obrany poslal Lipovec do vedení Tomáš Sodomka. Naši neustávali a opakovaně bušili do obrany hostí, ale jejich brána byla jakoby zakletá, o čemž se několikrát přesvědčil Filip Svoboda, který ne a ne se gólově prosadit. První poločas tedy skončil 0:1.

Druhý poločas opět kopíroval ten první - naši aktivní na míči si vypracovali několik příležitostí, ale neproměnili je. Střeleckou smůlu v tomto utkání prolomil v 58. minutě Filip Svoboda, který srovnal na 1:1. Poté ale pokračovala trápená našich hráčů, kteří nedokázali dát další branku i díky skvěle chytajícímu hostujícímu gólmanovi. Našim fanouškům i hráčům se zježily všechny vlasy na hlavě v 83. minutě, kdy rozhodčí odpískal pokutový kop proti naší bráně, jenž proměnil lipovecký Richard Sedlák a hostí byli ve vedení. Naštěstí se štěstěna obrátila i na naši stranu a našim borcům se podařilo v poslední minutě utkání srovnat na 2:2, kdy se prosadil Tomáš Kuda a stanovil tak konečný výsledek zápasu.

TJ Sokol Kobeřice "B" vs. TJ Vážany nad Litavou 6:4 (3:1)

Střelci: 10. Karásek Antonín, 33. Kadlec Tomáš, 37. Karásek Antonín, 58. Kadlec Tomáš, 62. Florian Tomáš, 90. Ondráček Robin - 43. Robeš Roman, 83. Robeš Roman, 88. Kypr Vladimír, 67. Kypr Vladimír

"Jedině BÉČKO" přívítalo na domácím pažitu dobře známé borce z Vážan nad Litavou, kteří s námi dojeli poměřit síly ve III. třídě. Tento nám dobře známý soupeř, který dlouhá léta bojoval s našim A-mužstvem v Okresním přeboru vyškovska, zažil strmý pád do nižší soutěže. "Jedině BÉČKO" vstoupilo do utkání velice dobře, jelikož v první větší šanci se prosadil Antonín Karásek, který nás v 10. minutě poslal do vedení 1:0. Naše mužstvo od začátku diktovalo tempo hry a soupeře jasně přehrávalo a díky tomu ve 33. minutě navýšil skóre Tomáš Kadlec na 2:0. Čtyři minuty na to se opět prosadil ostrostřelec Antonín Karásek, který zvyšoval na 3:0. Výsledek prvního poločasu kosmeticky upravil hostující Roman Robeš ve 43. minutě na 3:1.

Druhý poločas odpovídal tomu prvnímu naši soupeře přehrávali a stříleli branky, kdy se po třinácti odehraných minutách v druhém poločase prosadil nádhernými polonůžkami ve velkém vápně hostujících Tomáš Kadlec a zvýšil na 4:1 pro Béčko. O čtyři minuty později se prosadil střídající Tomáš Florian, který po samostatném průniku z levého křídla zakončil bezproblémově k tyči a utkání bylo najednou 5:1. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo cokoliv zvrtnout a naši by měli s tímto soupeřem sebemenší problém, i když v 67. minutě snížil na 5:2 vážanský Vladimír Kypr. Naši v okamžiku přestali hrát, jelikož si mysleli, že se utkání dohraje samo a s tímto souvisel i totální kolaps naší hry, jenž měl za následek dva góly v rozmezí pěti minut - 83. minuta Roman Robeš a 88. minuta Vladimír Kypr. Najednou se našim roztřásly kolena, jelikož vážanští hráči měli další gólové akce, které vychytal náš brankář - Vojtěch Přerovský. Klid na kopačky našich dodal v 90. minutě gól Robina Ondráčka, který proměnil samostatný nájezd hostující branku a zvýšil na 6:4. Tímto výsledek toto nedělní utkání také skončilo.