06.09.2020

V rámci 6. kola se naše mužstva utkaly se svými soupeři na domácím pažitu, a to následovně - v sobotu A -mužstvo přívítalo hráče SK Babice nad Svitavou, kdy naši po sérii dvou porážek chtěli naplno bodovat a dotáhnout se na přední pozice v jejich v skupině. B-mužstvo sehrálo v neděli své utkání proti Tělocvičné jednotě Hodějice "A" a diváci v tomto utkání očekávali urputnou bitvu, jelikož historicky mezi oběma mužstvy panuje obrovská rivalita.

TJ Sokol Kobeřice "A" vs. SK Babice nad Svitavou 2:1 (0:0)

Střelci: 67. Toncr Michal, 90. Svoboda Filip - 82. Kropáček Jakub

Naši borci vstoupili do tohoto utkání s jasným cílem, že musí urvat tři body a dotáhnout se na popředí tabulky v jejich skupině. První poločas naši soupeře přehrávali, ale bohužel se jim nepodařilo prosadit, neproměnili šance, které si vypracovali. Nutno podotknout, že první poločas mohli naši hráči vést s pohodlným náskokem a hra by se uklidnila, avšak to se nestalo. Babičtí se snažili prosadit nakopávanými míči za obranu, ale také bez úspěchu, a tak první poločas skončil smírně 0:0.

Druhý poločas započal ve stejném duchu, ale vše se změnilo po necelých dvanácti minutách hry, kdy byl náš hráč zfaulován cca 25 metrů před brankou soupeře. K přímému kopu se postavil koberský Michal Toncr a krásnou střelou kolem zdi poslal náš tým do vedení 1:0. Naši hráči si opět vypracovali několik slibných situací, které mohly skončit gólem, ale opět se neprosadily, a tak drželi tenké vedení. Toto vedení se jim podařilo udržet do 82. minuty, kdy hostí vystřelili a po šťastném odrazu míč zapadl za záda našeho gólmana Vojty Přerovského, který s touto něšťastnou situací nemohl vůbec nic dělat. Tento gól hostí namotivoval a zahrozili ještě jednou nebezpečnou střelou, kterou musel náš brankář tahat z levého horního rohu brány. Když už si všichni fanoušci i hráči mysleli, že toto utkání skončí remízou 1:1, tak se dostal k míči ve vápně Babic Filip Svoboda a po krásném zpracování z jedné trefil míč přes hostujícího gólmana a naši v poslední minutě utkání zvýšili na 2:1, čímž splnili to, že tři body zůstanou v Kobeřicích.

TJ Sokol Kobeřice "B" vs. Tělocvičná jednota Hodějice 2:2 (1:1)

Střelci: 24. Kadlec Tomáš, 88. Svoboda Filip - 19. Cenek Jan, 78. Konečný Jiří

B-mužstvo s v nedělních sychravém dopoledni postavili borcům z nedalekých Hodějic. Napjatá atmosféra by se dala krájet, jelikož mezi oběma mužstvy panuje odjakživa velká rivalita a před "Jedině Béčkem" stál nelehký úkol, kdy proti kvalitnímu soupeři museli bodovat, jelikož poslední utkání prohráli a krčili se na spodních příčkách jejich skupiny. Utkání bylo v prvních minutách vyrovnané a ani jeden tým se nedokázal dostat do vyložené šance, ale s přibývajícími minutami naši hráčí přebírali herní iniciativu, soupeř hrozil z rychlých brejků a následných centrů z kraje hřiště do šestnáctky. Po jedné takové akci se ujali hostí vedení, kdy se v 19. minutě po centru zpoza šestnáctky prosadil Jan Cenek a naši prohrávali 0:1. Radost Hodějic trvala jen pár chvil, kdy naši akci hosté zakončili faulem a míči se postavil Miroslav Kočovský ml. a krásným centrem našel ve velkém vápně Tomáše Kadlece, ten se do míče hlavou opřel a stav utkání byl v 24. minutě 1:1. Za tohoto stavu skončil i první poločas.

Ve druhém poločase se hra příliš neměnila její scénář byl takřka stejný - naši nakopávali míče na útočníky a hostí hrozili z brejků. "Jedině Béčko" si opět vypracovalo několik dobrých příležitostí, které se jim nepodařilo proměnit, a tak gól visel pouze ve vzduchu. To se změnilo v 78. minutě, kdy jsme byli vytrestání za špatně rozebrané hráče v obranné fázi. K míči se dostal hostující Jiří Konečný, který natáhl před šestnáctkou a krásným angličákem poslal hostující tým do vedení. Naši vrhli všechny síly do útoku a naštěstí se jim podařilo v 88. minutě vyrovnat na 2:2, kdy po krásné průnikové přihrávce zakončil střelec víkendu Filip Svoboda a "Jedině Béčko" vydřelo alespoň bod.