23.08.2020

Předposlední víkend v srpnu přivedl do Kobeřic u Brna nejen týmy soupeřů, ale také Tradiční krojované hody, které k naší obci patří neodmyslitelně, stejně jako Petr Matyáš na hřiště, kde se stará o náš zelený pažit a nutno říct, že jej na tento víkend připravil famózně. O tomto slavnostním víkendu se naši borci utkali s následujícími týmy: A-mužstvo poměřilo síly s AC Lelekovice a B-mužstvo na domácím hřišti přívítalo odvěké rivaly z "přeskopce", a to SK Nížkovice. Na hody je povinností vyhrát, ale ne vždy se to podaří.

TJ Sokol Kobeřice "A" vs. AC Lelekovice 1:5 (0:2)

Střelci: 70. Toncr Michal (pen.) - 24. Stříž Boris, 36. Pokorný Michal, 49. Šuler David, 86. Hakl Petr, 87. Pokorný Jan

V minulém ročníku jsme si se soupeřem poradili, ale v tom letošním bylo vše jinak. Lelekovičtí přijeli v plné sestavě a chtěli zde uspět, což bylo vidět hned na začátku utkání, kdy i přes horké počasí do utkání naběhli s plnou vervou. První minuty byly do jisté míry vyrovnané, ale chleba se lámal po necelých 25 minutách, kdy se hosté prosadili a dostali se do vedení. Utkání tedy bylo z našeho pohledu 0:1. Naši pohrozili z několika mála protiútoků, ale nedokázali se prosadit a srovnat. Další branku hostí vsítil Michal Pokorný ve 36. minutě a stav utkání byl 0:2. V poslední minutě prvního poločasu si naši vypracovali krásnou akci, kterou rozebrali soupeřovu obranu, avšak sám před bránou se nedokázal prosadit střídající Jakub Redl.

Druhý poločas nazačal pro naše vůbec dobře, protože se hostí po čtyřech minutách hry opět prosadili a zvýšili na 0:3 z našeho pohledu. Ve druhé půli se naše hra zvedla, místy jsme hostí přitlačili na jejich půli, ale nepodařilo se nám prosadit. To se ovšem změnilo v 69. minutě, kdy naši opět na soupeřově polovině velice dobře zakombinovali a akcí na jeden dotek se podařilo dostat Staňovi Piňosovi tváří v tvář hostujícímu gólmanovi. Staňa Piňos se nedostal k zakončení, protože ještě dřív, než se mu to povedlo, tak přijel na saních hostující obránce a našeho záložníka ve velkém vápně sestřelil. Rozhodčí jednoznačně ukázal na pokutový kop a penaltu bez sebemenších problémů proměnil Michal Toncr. Naši tímto gólem vykřesali plamínek naděje, ale bylo vidět, že v horkém počasí a s přibývajícími minutami dochází síly, čehož využili lelekovičtí a zasadili nám dvě smrtící rány v 86. a 87. minutě, čímž stanovili konečný výsledek 1:5

TJ Sokol Kobeřice "B" vs. SK Nížkovice 6:1 (2:0)

Střelci: 18. Kadlec Tomáš, 45. Karásek Antonín, 62. Kočovský Miroslav, 67. Karásek Antonín, 81. Kočovský Miroslav, 59. Kadlec Tomáš - 48. Kubaský Ľubomír

V horkém popoledni se "Jedině Béčko" utkalo se sousedy z nedalakých Nížkovic, kterým se v Kobeřicích neřekne jinak než "půlpáni". Tradiční derby ve většině případů ovládnou naši borci, avšak našly se i výjimky, kdy nás nížkovičtí dokázali překvapit. Tato hodová bitva žádné překvapení nepřichystala, naši na hostí naběhli v plné sestavě a od začátku utkání udávali tempo hry. V úvodních minutách si "Jedině Béčko" vypracovalo několik dobrých příležitostí, které se jim nepodařilo přetavit v gól. Vše se změnilo po překrásné akci z 18. minuty, kdy výbornou přihrávkou ze středu hřiště našel Robin Ondráček na hranici velkého vápna útočníka Tomáše Kadlece, který jednoduše zakončil a naši šli do vedení 1:0. Aktivita z naší strany stále trvala, hostí se utápěli v marnosti, jelikož jejich řady oslabilo několik zranění, které nedovolily zúčastněným dohrát utkání. Naše borce trápila koncovka, kdy se nedokazili prosadit a navýšit tak vedení. Situaci uklidnil ve 45. minutě Antonín Karásek, který zvýšil na 2:0 a takto první půle skončila.

Druhá půle pro "Jedině Béčko" nazačala vůbec dobře, kdy pro obrovském zmatku v domácí obraně snížil na 2:1 hostující Ľubomír Kubaský a hra hostí trošku ožila. Tato euforie na straně nížkovských trvala pouze do 59. minuty, kdy krásnou střelou před velkým vápnem zvýšil na 3:1 Tomáš Kadlec a po tomto gólu započala kanonáda, kterou SK Nížkovice nedokázali zastavit. V 62. minutě zvyšoval 4:1 Miroslav Kočovský ml., pět minut na to Antonín Karásek a v 81. minutě ustanovil finální výsledek na 6:1 Miroslav Kočovský ml. "Jedině Béčko" spravilo náladu všem domácím fandům a napravilo si reputaci po předchozím zápase ve Vícemilicích.