Restart amatérského fotbalu v Česku - JSME ZPĚT!

06.08.2020

V tomto období fotbalového temna se náš oddíl odmlčel na webových stránkách, jelikož se v kuloárech amatérského fotbalu nic nedělo a naše mužstva nemohly svádět líté boje v amaterských soutěžích. Avšak po této velice dlouhé pauze, která byla způsobena vyšší mocí, a to v podobě onemocnění COVID-19 se na travnatou plochu nejen v Kobeřicích vrací život a především soutěžní utkání I.B třídy dospělých (A mužstvo), OS III. třída dospělých (B mužstvo) a také soutěž našich nejmenších, a to OS přípravek mladších i starších.

Díky tomu jsme i MY ZPĚT!

Kvůli COVID-19 byly zrušeny všechny amatérské soutěže, a proto nikdo z těchto soutěží nepadal do nizších ani nepostupoval do vyšších, což napomohlo i našemu Áčku, aby zůstalo v krajské soutěži (I.B třída dospělých skupiny A), kam patří.

Příprava v období COVID krize:
Koberský fotbal v průběhu výpadku soutěží nelenil, ale byl velice aktivní, kdy hlavní trenér A-mužstva - Jožka Svoboda naplánoval vydatnou přípravu, jakmile to nařízení státu dovolovaly. Díky tomu hráči neměli při návratu nulovou kondičku a kopačák většině z nich nazavazel. Ovšem vyjma tréninků se stihly odehrát i přípravná utkání, která měla za úkol prověřit připravenost hráčů na sezonu.

První přátelské utkání sehráli naši borci proti velice kvalitnímu soupeři, který v minulém ročníku bojoval o postup z Krajského přeboru mužů. Tímto soupeřem nebyl nikdo jiný než SK Líšeň "B". Líšeňští přijeli vyzkošet náš travnatý pažit 7. 6. 2020, kdy současně prověřili fotbalové schopnosti našich borců a bohužel si odvezli z Kobeřic výhru 4:0. Nutno dodat, že na první pohled bylo vidět, že se jedná o soupeře z jiné fotbalové sféry, jelikož celému zápasu dominovali, a to především díky jejich převaze na míči. Ovšem naši hráči se neměli za co stydět, předvedli sympatický výkon, vypracovali si dokonce několik slibných příležitostí, avšak ty nedokázali přetavit v gól.

Dalším soupeřem, kterého jsme v rámci přípravy hostili na domáci ploše, byli hráči LOKOMOTIVU Brno Horní Heršpice. O poznání přijatelnější soupeř, kterého naši hráči měli za úkol jednozačně porazit, protože tento tým hraje nižší soutěž - II. třída - městský přebor. Toto předsevzetí se podařilo splnit a naši zvítězili zcela jasně 6:2 i přesto, že v druhé půli náš trenér protočil prakticky celé mužstvo, což se projevilo na dvou inkasovaných gólech, které hosté vsítili.

Posledním týmem, se kterým se naši utkali před restartem soutěže, byl tým FC Bučovice. Tým, který brouzdá vodami I.A třídy, takže před našimi hráči stál opět nelehký úkol, a to porazit tým z vyšší soutěže. Utkání se odehrálo 20. 6. 2020 a koberští se v parném dni postarali o výhru 2:1. Dokázali, že jim fotbalová kvalita opravdu nechybí, jelikož podali dominantní výkon a hosté povětšinu zápasu tahali za kratší konec.

Krajský pohár:
A-mužstvo Kobeřic se přihlásilo do krajského poháru, kdy jim los v předkole tohoto poháru přisoudil SK Újezd u Brna. Mužstvo, které hraje stejnou soutěž jako naše Áčko. Bohužel i přes kvalitní a povedou přípravu jsme nedokázali uspět v tomto pohárovém utkání. Újezdští si odvezli z našeho fotbalového chrámu cennou výhru a postup do dalšího kola. Zde se Újezd utkal s TJ Tatran Bohunice - neoficiální vítěž Krajského přeboru můžu.

Změny v koberských mužstvech:
Každopádně se za toto období událo několik zajímavostí, které možná některé fanoušky koberského fotbalu překvapí. Pojďme tedy nahlédnou pod pokličku tomu, co se v období COVID krize změnilo u našich mužstev.

Změny v kádru A-mužstva:
Odchody:

• Pavel Dědič

• Tomáš Blecha

• Ondřej Skoupý

• Ondřej Papež

• Filip Hledík

• Pavel Hloužek (ukončení aktivní kariéry)

Příchody:

• Tomáš Florián

• Filip Svoboda

• Vojtěch Přerovský

Kádr prošel značnou změnou, jelikož někteří z hráčů šli zkusit fotbalové štěstí do jiných týmu ve vyšších soutěžích, avšak tyto odchody vykompenzovali navrátilci - Tomáš Florián, Filip Svoboda, nově příchozí Vojtěch Přerovský (gólman) a navrátilec z dlouhodobé marodky Martin Hobza.

Změny v kádru B-mužstva:
Co se týče B-mužstva, tak zde se nic zásadního nezměnilo, co se hráčů týče. Letní příprava na podzimní část 2020 proběhla tradičně u piva, kdy se tato příprava již historicky několikrát osvědčila a "Jedině Béčko" takto vždy slavilo úspěchy v soutěžní části. :)

Touto cestou bychom Vás také rádi pozvali na první mistrovské utkání A-mužstva, které se uskuteční již tuto sobotu, tzn. 8. 8. 2020 od 17:00 na hřišti U lesa, kde naši borci změří síly s TJ Sokol Bohdalice.

Budeme se na Vás těšit!