Sezóna 2019/2020 - Podzim

09.08.2019

Po dvouměsíční pauze přichází opět nová sezóna a ročník 2019/2020, kdy začneme již tento víkend podzimní fází a s novým fotbalovým ročníkem v našem klubu nastalo několik změn. Změny nastaly u A mužstva, kdy naši muži byli "převeleni" do skupiny A, I.B třídy a také v letní pauze přibyly nové tváře do našeho týmu. Dále byla ukončena činnost našeho dorostu pro nedostatek hráčů. Pozitivní informací pro náš klub ovšem je, že se v našem oddílu opět po dlouhé době objeví mužstva přípravek, kdy na krásný zelený pažit v Kobeřicích vyběhne mužstvo, jak přípravky starší, tak i přípravky mladší. V minulých letech se nám koncept přípravek velice osvědčil, protože si z nich cestu k fotbalu našlo několik talentovaných hráčů, kteří i nyní brázdí zelený pažit, jak v Kobeřicích, tak i v jiných klubech.

Pojďme se teď detailněji seznámit s letní přípravou u jednotlivých mužstev, a také se změnami v kádru, které v průběhu letní přestávky nastaly.

TJ Sokol Kobeřice "A"

Nejvíce změn nastalo samozřejmě u A mužstva a tou nejpodstatnější je to, že naše mužstvo bylo přeřazeno ze skupiny C, I.B třídy (skupina Hodonínsko) do skupiny A, I.B třídy (skupina Blanensko). Díky této změně jsme se vrátili do skupiny, ve které jsme figurovali i po premiérovém postupu z Okresního přeboru (2017/2018) a v této skupině jsme se v prním ročníku účasti TJ Sokol Kobeřic v I.B třídě umístili na celkovém 6. místě.

Další podstatnou změnou je to, že na postu vedoucího mužstva skončila dlouholetá koberská legenda a fotbalový srdcař - Petr Matyáš a na tomto postu jej nahradil současný gólman A mužstva - Pavel Hloužek.

Příchody hráčů:

• Filip Hledík (útočník/krajní záložník) - SK Líšeň
  • Pavel Kalouda (střední záložník) - TJ Šaratice, z.s.

Nově příchozím přejeme, aby se jim v našem klubu líbilo a také fotbalově dařilo!

Odchody hráčů:

• Filip Svoboda (střední záložník/útočník) - Sportovní klub Moravská Slavia-fotbal, z.s.

Filipovi taktéž přejeme, aby se mu v novém působišti dařilo a především, aby svůj fotbalový talent ve vyšší soutěži nadále rozvíjel.

Přátelská utkání:

• Sportovní klub Tuřany vs. TJ Sokol Kobeřice "A" 6:2
  • FC Kyjov 1919 vs. TJ Sokol Kobeřice "A" 2:1
  • FK Křižanovice vs. TJ Sokol Kobeřice "A" 2:1

Pohárový zápas:

• SK Uhřice vs. TJ Sokol Kobeřice 3:1

Podle výsledků z přátelských utkání a jednoho pohárového lze soudit, že výkony našich borců nebyly optimální, jelikož všechny utkání prohráli. Ovšem je nutno podotknout, že ani jedno z výše uvedených utkání neodehráli naši borci v plné sestavě z důvodů letních dovolených. Díky výpadku některých opor byla možnost nasadit borce z B mužstva, ale především otestovat nové hráčské akvizice, které přišly na zkoušku do našeho týmu.

TJ Sokol Kobeřice "B"

U JEDINĚ BÉČKA zůstává vše při starém, kdy k letošnímu fotbalovému podzimu nastoupí do OS III. třídy skupiny B a tým bude z lavičky řídit Petr Hradecký. Asistent a vedoucí mužva bude jako každoročně od založení B týmu Miroslav Kočovský st.

TJ Sokol Kobeřice "Přípravka - mladší a starší"

Nově v portfoliu koberských mančaftů budeme mít možnost vidět od podzimní části sezóny 2019/2020 také mužstva přípravek, a to mladší a starší. Výchovu těchto mladých koberských nadějí si vzal na starost Pavel Hloužek alias Čola, který od letošní sezóny bude "sedět" na třech pomyslných židlích - brankářská jednička u A mužstva, vedoucí A mužstva a trenér obou koberských přípravek. Čolovi tímto přejeme spoustu hráčských, trenérských, osobních úspěchů a pevně věříme, že díky jeho fotbalové přípravě a výchově přibyde do koberského fotbalu několik nových nadějí.