Jarní fáze - 26. kolo

16.06.2019

Sezóna 2018/2019 se nám jasně chýlí ke konci a naši borci se vydali do posledních bojů a nutno říci, že v ideálním rozpoložení. Díky výborným výsledkům z posledních týdnů se naše A mužstvo udrželo v I.B třídě a potvrdilo svoji kvalitu. B mužstvo se udrželo v krásném středu tabulky III. třídy a naplnilo ambice, které mělo dlouhodobě, že je vyrovnaným soupeřem všem týmům i o soutěž výš. Nakonec naši dorostenci zvládli také konec sezóny a dvěma vítězstvími v posledních kolech poskočili na 12. místo. Bohužel náš dorost do další sezóny na zeleném pažitu nevyběhne, jelikož pro nedostatek hráčů bude ukončena jeho činnost v I.třídě dorostu.

TJ Sokol Kobeřice "B" vs. TJ Sokol Lovčičky 4:2 (3:2)

Střelci: 27. Březina Milan, 28. Kočovský Miroslav, 43. Redl Jakub, 77. Kočovský Miroslav - 15. Letovanec Tomáš (pen.), 37. Letovanec Tomáš (pen.)

TJ Sokol Kobeřice "A" vs. SK Uhřice 2:3 (1:1)

Střelci: 44. Piňos Stanislav, 88. Svoboda Filip - 30. Šnejdar Radim, 75. Neumann Jakub, 85. Neumann Jakub

V sobotu odehrálo A mužstvo derby s týmem z Uhřic. Ikdyž už vlastně o nic nešlo, motivace obou celků byla určitě velká. Začátek zápasu byl vyrovnaný a šance byly vidět na obou stranách. Tu největší si pak vypracovali hosté z Uhřic, kdy se jim dokonce podařilo docílit branky, kterou však na pokyn asistenta rozhodčího musel hlavní rozhodčí neuznat. Hosté se ale nakonec přeci jen dočkali a po gólu Radima Šnejdara šli do vedení. Nicméně chvilku před poločasem si k přímému kopu stoupl jako správný kapitán Stanislav Piňos a vymetl všechny pavučiny v pravém horním růžku. Poločasový stav byl tedy 1:1.

Domácí věděli, že budou muset ve druhém poločase zabrat, jestli chtějí vyhrát. Gól však dlouho nepadl ani na jedné straně. V 75. minutě se však dopustila naše obrana chyby, kterou dokázal zužitkovat v branku nejlepší střelec hostí Jakub Neumann. Domácí inkasovali do konce utkání ještě jednou, kdy se pěknou střelou z úhlu prosadil opět Jakub Neumann. Naši borci stihli v 88. minutě ještě snížit zásluhou Filipa Svobody na 2:3. Do slibné brankové příležitosti se na samém konci utkání dostal ještě Tomáš Kuda, hostující brankář ale včas zakročil a bylo jasné, že hosté si domů odvezou 3 body.

TJ Sokol Kobeřice "Dorost" vs. Tělovýchovná jednota Rakovec Kotvrdovice, z.s. 3:2 (2:2)

Střelci: 39. Vojtíšek Marek, 44. Gettinger Martin, 72. Žilka Michal - 18. Matuška Jakub (pen.), 27. Magda Michal

V posledním zápase sezony přivítal doma dorost tým Kotvrdovice/Jedovnice. Naši borci nastoupili do zápasu v hodně obměněné sestavě a kromě déle absentujícího Víta Svobody chyběl především brankář Ondra Kuchta. Hosté byli ze začátku zápasu aktivnější a po jedné z rychlých akcí a faulu v našem vápně nařídil rozhodčí pokutový kop pro hosty. K tomu se postavil Jakub Matuška a proměnil. O pár minut později se po neshodách v našem vápně prosadil Michal Magda a hosté vedli už 0:2. Po sérii dobrých zákroků Patrika Pěnčíka, který skvěle nahradil v bráně Ondru Kuchtu, se konečně do hry dostali i naši a zásluhou Marka Vojtíška a Martina Gettingera dokázali do poločasu srovnat.

Ve druhé půli byli naši dorostenci aktivnější, avšak v branku se nám nepodařila proměnit žádná ze šancí. Míč se poté dlouho pohyboval mezi vápny a do výraznějších šancí se nikdo nedostával. To se v 72. minutě rozhodl změnit Michal Žilka, který si položil brankáře a poslal domácí celek do vedení. Hosté následně hodně tlačili, avšak všechny šance končili buď vedle, nebo si s nimi poradil domácí brankář. V obraně hostí se začínaly objevovat “okénka”, našim rychlonohým útočníkům se ale bohužel nepodařilo žádnou ze šancí proměnit. Utkání bylo dramatické až do konce, našim se však podařilo těsné vedení ubránit a v posledním zápase této sezony tak zvítězili 3:2.