Jarní fáze - 25. kolo

09.06.2019

V předposledním kole sezóny naše mužstva sehrála bitvy na venkovních hřištích, kdy naše A mužstvo vyrazilo urvat 3 body do Valtic a pokusit se tak zachránit v I.B třídě, B mužstvo se vyjelo fotbalově vykrást nedaléké Heršpice, díky čemu by si udrželi bezpečný střed tabulky III.třídy a naši dorostenci zavítali na horkou půdu do Tišnova.

AFK Tišnov vs. TJ Sokol Kobeřice "Dorost" 1:6 (0:5)

Střelci: 77. Dřevěný Jakub - 19. Březina Milan, 25. Vojtíšek Marek, 35. Gettinger Martin, 38. Gettinger Marek, 45. Vojtíšek Marek, 80. Gettinger Martin

Dorostenci vyjeli za posledním venkonvním zápasem do Tišnova, kde se pokusili se odlepit od předposledního místa tabulky. Už od začátku byli naši borci aktivnější a domácí tým do ničeho nepouštěli. Svoji převahu poprvé zužitkovali hosté v 19. minutě, kdy se po centru Filipa Svobody prosadil hlavou Milan Březina. Našim hráčům se podařilo v první půli proměnit prakticky všechno, když přidal ještě 2 góly Marej Vojtíšek a další 2 branky vsítili bratři Gettingeři. Poločas tak skončil výsledkem 0:5.

Do druhé poloviny mohli jít naši v klidu a s vědomím, že 3 body by jim už neměly uniknout. Aktivita našich dorostenců mírně upadla a v průběhu druhých 45. minut se do šancí dostal i domácí celek, jehož snažení však končilo na rukavicích Ondry Kuchty. Domácím se nicméně podařilo zásluhou Jakuba Dřevěného v 77. minutě snížit. S odpovědí však dlouho neotálel Martin Gettinger, který krásnou střelou spoza vápna zvýšil na konečných 1:6 a dorostenci tak dovezli z dalekého Tišnova 3 body.

FK Valtice vs. TJ Sokol Kobeřice "A" 0:2 (0:1)

Střelci: 9. Svoboda Filip, 87. Březina Milan

V předposledním kole zavítali hráči Kobeřic do Valtic, kam hezké město a především počasí přilákalo i početnou skupinu fanoušků hostí. Hosté do zápasu vstoupili o dost lépe, kdy se po rohu Lukáše Rozbořila na zadní tyč prosadil Filip Svoboda. V dalším průběhu hosté čekali především na brejkové příležitosti a domácí drželi po větší část utkání míč, avšak dobře postavená obrana Kobeřic do šancí tým z Valtic prakticky nepouštěla. I když měli naši borci do poločasu pár slibných šancí, skóre se do půlky zápasu nezměnilo a do šaten se šlo pro nás za příznivého stavu 0:1.

Domácí se snažili zápas srovnat, avšak příležitosti k tomu si díky skvělé práci našich obraných řad nevytvářeli. Na hráčích se podepsalo i velké horko, kdy síly ubývaly ještě rychleji. Kobeřice hrozily nejvíce z brejků, kdy naši rychlí útočníci dělali domácí defenzivě velké problémy. V 83. minutě pak obdržel domácí Holešínský Jaroslav červenou kartu a hosté této přesilovky využili, když se 3 minuty před koncem prosadil dorostenec Milan Březina. Koberští borci si tímto výsledkem zajistili setrvání v I.B třídě minimálně pro další rok a poslední zápas si tak mohou už jen užít.

Heršpice vs. TJ Sokol Kobeřice "B" 1:0 (1:0)

Střelci: 70. Holec Ondřej