Jarní fáze - 23. kolo

26.05.2019

23. kolo přineslo opět zajímavou podívanou pro koberský fotbal, jelikož naše týmy bojovaly o body ve venkovním prostředí. Naši dorostenci se utkali s Tělocvičnou jednotou Sokol Dolní Loučky, jenž byl přímým konkurentem našich v jejich skupině, protože se nacházeli pouze příčku pod našim mužstvem. B mužstvo zavítalo do Letonic, kde se utkalo s tamějším B mužstem a nakonec A mužstvo zavítalo do Charvátské Nové Vsi bojovat o záchranu v I.B třídě.

TJ Sokol Kobeřice "Dorost" vs. Tělocvičná jednota Sokol Dolní Loučky 1:8 (0:3)

Střelci: 10. Humpolec Martin, 22. Humpolec Martin, 43. Humpolec Martin, 55. Humpolec Martin, 56. Humpolec Martin, 64. Trnavský Karel, 67. Pěnčík Patrik (vl. gól)86. Sovák Jakub - 70. Březina Milan

Naši dorostenci zavítali v neděli do Dolních Louček, které byly před vzájemným střetnutím tři body za námi a bylo tak o co hrát. Bohužel absence několika hráčů byla znát už od začátku, a poté co se v první půli trefil třikrát Martin Humpolec vedli domácí po poločase už 3:0.

Bohužel ani po poločase se naší obraně nepodařilo nejlepšího střelce domácích zastavit a Martin Humpolec tak přidal další 2 branky. Domácí naše dorostence celý zápas přehrávali a výsledek tak byl odpovídající hře. Po dalších dvou brankách domácích, už jen kosmeticky upravoval z penalty Milan Březina na 7:1. Domácí se ale do konce zápasu stačili trefit ještě jednou a konečný výsledek poté činil nelichotivých 8:1.

TJ Sokol Kobeřice "B" vs. Tělovýchovná jednota Letonice 2:3 (1:3)

Střelci: 10. Rotrekl Michal, 22. Kachlík Radim, 41. Rotrekl Michal - 3. Karásek Antonín, 60. Kočovský Miroslav

Zápas v Letonicích se časově kryl s hokejovým zápasem MS o bronz. Odjížděli jsme z Kobeřic v pěti lidech a do zápasu jsme nastoupili v osmi. Ze začátku hra připomínala obrovské bago na naší polovině, a o to větší překvapení bylo, když náš utočník Tonda Karásek z netradiční pozice pravého beka přošel až za půlku, odkud asi ze 45m přehodil brankáře. Domácí poté pokračovali v obléhání naší branky, kterou ale výborně střežil brankář Jirka Doležel. Když po půl hodině přijeli dorostenci Petr, Nikin a Milan ze zápasu v Dolních Loučkách, svítil na tabuli neuvěřitelný výsledek 2:1 pro domácí. Do poločasu jsme inkasovali ještě jednou.

Do druhého dějství jsme nastoupili se stejným nasazením, jako když nás bylo osum a navíc jsme zlepšili přihrávky. I díky tomu se většina druhého poločasu odehrávala na půlce soupeře. Za nedlouho snížil Míra Kočovský. Hnali jsme se za dalším gólem, bohužel všechny naše střely končily buď na břevně nebo na hostujicím gólmanovi, který si také připsal několik důležitých zákroků. Domácí měli několik nebezpečných protiútoků a standartek, které ale všechny zlikvidoval náš brankář. I přesto, že jsme domů nepřivezli ani bod, v kabině zůstala dobrá nálada, protože všichni odevzdali na hřišti maximum a bojovali jeden za druhého tak, jak to k Jedině BÉČKU!!! patří. V posledních zápasech, ve kterých se nám nedařilo nám totiž přesně tahle bojovnost chyběla.

TJ Sokol Kobeřice "A" vs. TJ Sokol Charvátská Nová Ves 5:0 (3:0)

Střelci: 5. Ondráček Jaromír, 14. Kuda Tomáš, 27. Svoboda Filip, 64. Kuda Tomáš, 67. Svoboda Filip

A mužstvo zamířilo v rámci 23. kola do Charvatské Nové Vsi, kde se pokusilo porvat o důležité body v boji o udržení. Naši borci do utkání vstoupili o poznání lépe a hned v 5. minutě využil zaváhání soupeře Jaromír Ondráček, který vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře a střelou, která se otřela o tyč, zařídil našim vedení 0:1. Naši borci byli i nadále aktivnější a po gólu Tomáše Kudy byl stav už 0:2. O pár minut pozděli vyslal kolmici za obranu Stanislav Piňos a Filip Svoboda po samostatném úniku bezpečně proměnil svoji šanci. Domácí se do poločasu nezmohli na žádnou vážnější šanci a do kabin se tak šlo za stavu 0:3.

Po poločase se hra moc nezměnila, naši kontrolovali míč a vytvářeli si další šance. Po jedné z pohledných akcí, kdy se Jan Smetana vytáhl z pozice beka až na křídlo a následně poslal míč do malého vápna, zvyšoval Tomáš Kuda po jedné z jeho nejjednodušších branek už na 0:4. O chvíli později předvedla dvojice Stanislav Piňos a Filip Svoboda akci jako přes kopírák z první půle, kdy druhý jmenovaný zvyšoval po střele mezi golmanovi nohy na 0:5. Domácí tým byl z tohoto průběhu nejspíše frustrován, a když rychlonohý Tomáš Kuda dostal míč za obranu, domácí hráč Radek Zháňal ho nedovoleně zastavil, tak nezbývalo hlavnímu rozhodčímu, než odpískat faul a udělit červenou kartu. Při následných dohadách obržel žlutou kartu Zdeněk Masařík a po následném faulu na jednoho z hostujících hráčů musel do sprch i on. Červenou kartu pak stihl okořenit několika výhružkami na adresu rozhodčího, který následně utkání raději ukončil. Naši borci si tak připsali do tabulky důležité 3 body a nadále živí naději na záchranu.