Jarní fáze - 17. kolo

07.04.2019

V rámci 17. kola se naše týmy praly o body ve venkovním prostředí. Koberští dorostenci zavítali na půdu SK Moravské Slavie-fotbal, B mužstvo bojovalo na hřišti druhých Slavíkovic, kterým jsou naši v patách, takže toto kolo skýtalo možnost přiblížit se k Slavíkovicím na rozdíl jednoho bodu v případě vítězství "Béčka". Naše jednička vyjela do Strážnice, kde se utkala s domácím týmem - TJ Jiskra Strážnice a měla jasný úkol, a to pokusit se bodovat.

SK Moravská Slavia-fotbal vs. TJ Sokol Kobeřice "Dorost" 5:0 (1:0)

Hráči koberského dorostu zavítali do Brna, aby se zde utkali s týmem SK Moravské Slavie. I když hra nelahodila v prvním poločase příliš oku, protože ve hře bylo na obou stranách spousta nepřesností, naši si vypracovali několik dobrých příležitostí, které nedokázali proměnit. Domácí několikrát podržel jejich gólman dobrými zákroky. Do největší příležitosti se za naše barvy dostal Pavel Urban, který z malého vápna nedokázal protlačit balon za záda domácího brankáře. Bohužel neproměňování podobných šancí naše hráče v tomto utkání stálo hodně. Ve 25. minutě se středem hřiště prodral domácí Hammacher Adam, který se dostal až k zakončení a stav byl 1:0.

Druhý poločas byl více fotbalový než první. Hra se na obou stranách uklidnila a začalo se hrát více po zemi. Koberští byli opět aktivní, vypracovali si šance, ale žádná z nich na gól nestačila. Soupeř začal trestat, i když si za celý zápas nevypracoval příliš šancí, jakmile se do nějaké dostal, tak ji na rozdíl od našich borců proměnil. V 53. minutě si domácí vypracovali gólovou šanci, kterou proměnil Sebastián Pešta - 2:0, následně se trefil Vladimír Šmíd - 3:0. Další zářez pro Moravskou Slavii přišel o 16. minut později, kdy se prosadil opět Hammacher Adam, který se prosadil i v 85. minutě, kdy proměnil penaltu. Zmar byl dokončen a konečný výsledek tohoto utkání byl 5:0 pro Moravskou Slavii. Nutno říci, že pro naše hráče to byla lekce z produktivity, jelikož se domácí dostali do 5 šancí a pokaždé byli úspěšní.

Slavíkovice vs. TJ Sokol Kobeřice "B" 3:2 (3:2)

Béčko se porvalo o body ve Slavíkovicích, které jsou na druhém místě tabulky OS III. třídy a naši je pronásledovali ze třetího místa se ztrátou 4 bodů. V případě vítězství by se dotáhli na domácí na rozdíl 1 bodu. Naši podali v první půli velice sympatický výkon, kdy byli po celou dobu vyrovnaným soupeřem. Pokaždé, když se domácí prosadili, dokázali vstřelit branku, a tak skóre dorovnat. V prvním poločase za Benfiku vstřelili branky Libor Bartalos na 1:1 a Radek Ondra na 2:2. Bohužel přes snahu našich borců se ještě v první půli prosadil domácí Jaroslav Kropáč a skóre bylo 3:2 pro domácí.

O zápase se výsledkově rozhodlo v první půli, a také díky skvěle chytajícímu Jirkovi Doležalovi naši neobdrželi v druhé půli žádný gól. Výsledek tohoto utkání byl 3:2 pro Slavíkovice.

TJ Jiskra Strážnice vs. TJ Sokol Kobeřice "A" 1:3 (1:1)

A mužstvo v neděli zavítalo na hřiště TJ Jiskry Strážnice, aby se porvali o další body v jarní fázi soutěže. Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a soupeře jsme přehrávali fotbalovostí, ale také důrazem. Naši byli v prvních minutách aktivnějším týmem. Toto se však změnilo v 10. minutě, kdy byl proti našim odpískán pokutový kop po faulu Lukáše Cenka, domácí kapitán Jiří Mašina penaltu proměnil a stav utkání byl 1:0. Naši byli nuceni se tlačit dopředu, aby s tímto výsledkem něco udělali a ze skvěle zajištěné obrany se jim to dařilo. Ve 25. minutě naši rozehrávali přímý kop, kdy se rozehrávky ujal kapitán Stanislav Piňos a nádherným centrem našel ve vápně nabihajícího Tomáše Kudu, který se hlavičkou prosadil na bližší tyč a skóre bylo 1:1. Srovnání našim vlilo krev do žil a vypracovali si další příležitosti. Bohužel ve 39. minutě došlo k incidentu v našem vápně, kde domácí nešťastně nakopl po rohovém kopu do obličeje našeho předstopera Martina Poláška, který musel pro zranění rtu střídat. Stav utkání se do konce poločasu nezměnil a první půle tedy skončila 1:1.

Druhá půle vyšla lépe našim, kteří sehráli výbornou partii, jak v obraně, tak i v útoku, kdy domácí prakticky do ničeho nepustili. Ba naopak si vypracovali gólové příležitosti, a to v 68. minutě, kdy se po úniku prosadil rychlonohý Tomáš Kuda, který ve velkém vápně propálil domácího brankáře a stav byl 1:2 z pohledu domácích. Vše bylo dokonáno o pět minut později, kdy se dostal do úniku Filip Svoboda, který uprkl obraně a předložil míč před odkrytou bránu Martinovi Gettingerovi a ten se nemýlil - 1:3. Třetí gól domácí zlomil a náš tým přebral veškerou herní iniciativu, a proto se stautkání již nijak nezměnil 1:3 z pohledu Strážnice.