Jarní fáze - 16. kolo

31.03.2019

Poslední víkend v březnu všechny koberské mužstva sehrála 16. kolo jejich fotbalových soutěží - I.třída dorostu, OS III.řídy a I.B třídy v domácím prostředí, kdy náš dorost sehrál utkání s třetím týmem jejich skupiny FK Rájec-Jestřebí, B mužstvo se utkalo mužstvem Dražovice "B" a naše A mužstvo poměřilo síly s TJ Baník Šardice.

TJ Sokol Kobeřice "Dorost" vs. FK Rájec-Jestřebí 3:1 (2:1)

Střelci: 8. Vojtíšek Marek, 24. Žilka Michal, 57. Vojtíšek Marek - 6. Kala Vojtěch

Naši dorostenci se utkali s mužstvem FK Rájec Jestřebí, které sídlilo na třetím místě jejich skupiny, a tudíž byli naši borci outsiderem. Ovšem toto naši hráči vyvrátili, kdy se oklepali z rychle vstřeleného gólu hostí po pěkné akci, kterou zakončil v 6. minutě Vojtěch Kala. Po této obdržené brance byli naši aktivnější a za necelé 2. minuty se jim podařilo srovnat, kdy střelou z dálky překvapil hostujícího brankáře domácí útočník Marek Vojtíšek. Naši odehráli v prvním poločase skvělou partii, byli důrazní a svou bojovností hráče Rájce-Jestřebí přehráli. Tato aktivita přinesla své ovoce, protože ve 24. minutě vstřelil vedoucí gól Michal Žilka a stav byl 2:1.

Ve druhé půli jsme praktikovali stejný styl fotbalu, jako v první a přehrávali jsme hostující díky naší šikovnosti, bojovnosti a důrazu v osobních soubojích. Naši si i v tomto poločase vytvořili několik šancí a jednu z nich se podařilo proměnit, nyní již dvougólovému Markovi Vojtíškovi, který svou šanci proměnil v 57. minutě. Po třetí vstřelené brance dorostenci usnuli na vavřínech a herní iniciativu přebral soupeř, který si vytvořil několik slibných šancí, které se mu nepodařilo proměnit, díky skvěle chytajícímu Ondrovi Kuchtovi, a proto utkání skončilo 3:1.

TJ Sokol Kobeřice "B" vs. Tělovýchovná jednota Dražovice 7:5 (4:4)

Střelci: 9. Fries Roman, 16. Karásek Antonín, 33. Karásek Antonín, 44. Kočovský Miroslav, 50. Karásek Antonín, 66. Ondráček Jaromír, 0. Slabotinský Jakub - 5. Macháč Zbyněk, 12. Levíček Ondřej, 24. Levíček Ondřej, 39. Levíček Ondřej, 5. Valehrach Jakub

Naše B mužstvo se postavilo poslední týmu OS III.třídy, a proto vstoupili do utkání velice aktivně. První poločas nám nabídl přestřelku, jako na Divokém Západě, jelikož hosté šli do vedení v 5. minutě utkání, kdy se prosadil dříve hrající v barvách TJ Sokol Kobeřice - Zbyněk Machač. Naštěstí jsme nemuseli dlouze čekat na gól od našich borců, kdy se hned v 9. minutě utkání prosadil domáci Roman Fries hlavičkou z malého vápna. Následně šli hosté opět do vedení, prosadil se Levíček Ondřej a naši opět skóre korigovali o 4. minuty později, kdy se prosadil domácí bombér Antonín Karásek a skóre bylo opět 2:2. Hosté se ovšem opět prosadili, jmenovitě Ondřej Levíček vstřelil další branku a Dražovice šly opět do vedení. Antonín Karásek se dostal do další gólové příležitosti ve 33. minutě a skóre se změnilo na 3:3. Avšak toto netrvalo dlouho. Hosté šli zase do vedení ve 39. minutě a hattrick vsítil Ondřej Levíček. Tímto první poločas ještě nekončil, jelikož po jednom z faulů před velkým vápnem hostů se k míči postavil Miroslav Kočovský ml. a prudkou střelou z 18 metrů srovnal skóre na 4:4.

Ve druhém poločase byl průběh totožný, jako v tom první, kdy padala jedna branka za druhou. Naštěstí tentokrát jich více spadlo do branky soupeře, kdy se za naše barvy prosadil v 50. minutě Antonín Karásek, i on dokázal završit hattrick. Následně se prosadil Jaromír Ondráček ml. v 66. minutě a posledním střelcem našeho B mužstva byl Jakub Slabotinský. Hosté poté už jen korigovali skóre na 7:5, což byl i finální výsledek utkání.

TJ Sokol Kobeřice "A" vs. TJ Baník Šardice 0:0 (0:0)

Hráči A mužstva se v 16. kole I.B třídy postavili borcům z TJ Baník Šardice. Tento tým se pohybuje přímo uprostřed tabulky této soutěže, kdežto náš tým se krčí uspodu tabulky a je nucen bodovat prakticky v každém domácím zápase, aby se v této třídě udržel. Naši vešli do zápasu s patřičnou vervou, od prvních minut bojovali a vypracovali si dvě gólové příležitosti, které se bohužel nepodařilo proměnit. Tato herní aktivita trvala pouze do 17. minuty, kdy hlavní rozhodčí vyloučil Jana Smetanu, který nejprve inkasoval žlutou kartu za faul, ale následně za nadávky směrem k rozhodčímu červenou. Naši byli najednou v 10 a herní projev se naráz proměnil, jelikož se museli stáhnout hluboko do defenzívy, tzn. bránit a pokusit se hrozit z brejků. Aktivnější v početní výhodě byli hráči Šardic, i když díky jejich gólové impotenci v prvním poločase neproměnili žádnou z šancí, kterou si vypracovali.

Druhý poločas se nesl ve stejné duchu, jako většina prvního poločasu, ale naši občas vystrkovali růžky z protiútoků, i když hráli v deseti, tak v některý částech druhého poločasu byli aktivnější než hráči hostujícího týmu a dostali se do několika zajímavých příležitostí, které bohužel nepřetavili v kýženou branku. Na druhou stranu jsme ve druhé půli měli i pořádnou dávku štěsti, která nám v předchozích utkáních chyběla, protože hostující trefili ve druhé půli třikrát brankovou konstrukci. Naši ovšem na hřišti nechali všechno, předvedli ukázkový týmový výkon. Šardičtí se i v druhé půli nedokázali prosadit a utkání skončilo 0:0