Ostrý start do jarní fáze pro koberský fotbal - 15. kolo

24.03.2019

Tento víkend - 23. a 24. března začal pro naše fotbalisty ostrý start do jarních bojů, jak pro naše A i B mužstvo, tak i pro náš Dorost. Jarní část sezońy zahájil tým koberských dorostenců ve venkovním prostředí, kde se střetl s dorostenci TJ TATRAN Rousínov. Naše B mužstvo odehrálo 15. kolo OS III.třídy v Habrovanech a naše A mužstvo bojovalo o první body v jarní fázi na hrřišti Nikolčic.

TJ TATRAN Rousínov vs. TJ Sokol Kobeřice "Dorost" 7:0 (2:0)

Naši hráči začali tento zápase lépe než domácí, kdy v průběhu první půle měli více ze hry a vypracovali si několik slibných situací, kdy Martin Gettinger šel za stavu 0:0 sám na gólmana domácího celku, ale nepodařilo se mu skórovat. Naši borci kontrolovali hru, ale soupeř hrozil z brejků, které se mu dařilo proměňovat, a proto vedl v prvním poločase 2:0. Těsně před koncem první půle se po rohovém kopu ve velkém vápně k odraženému míči dostal Vít Svoboda a napálil míč do břevna domací branky, a proto se i po této akci skóre neměnilo.

Ve druhé půli naši absolutně odpadli a domácí hráči trestali ze smrtících brejků, kdy naše obrana celý zápas naprosto nestíhala zachycovat tyto průniky a ti nás nekompromisně trestali. Ve druhé půli se naši do vyložené gólové akce nedostali a náš gólman pouze tahal míče ze sítě. TATRAN nám v druhém poločase vstítil 5 branek a bylo po zápase.

Habrovany vs. TJ Sokol Kobeřice "B" 2:6 (1:4)

Branky: 17. Fries Roman, 33. Kočovský Miroslav, 40. Karásek Antonín, 43. Slabotinský Jakub, 58. Slabotinský Jakub, 81. Fries Roman

Výborně zahájili vstup do jarní fáze OS III.třídy muži B mužstva, kteří jednoznačně přehráli ve venkovním prostředí A mužstvo Habrovan, kdy využili zkušenosti jejich mužstva, nechali domácí hrát a sami trestali z protiútoků a po prvním poločase byl výsledek 1:4 z pohledu domácích.

V druhé půli se zápas odvíjel totožně a naši navýšili v této půli skóré ještě dvakrát a uštědřili domácím porážku 2:6.

1 FK Družstevník Nikolčice vs. TJ Sokol Kobeřice "A" 2:0 (2:0)

Hráči A mužstva se v 15. kole I.B třídy střetli s hráči Nikolčic, kteří po podzimní části okupovali 2. místo tabulky. Naši borci v prvních 15. minutách na domácí vlétli a domácí zatlačili hluboko do defenzívy a vypracovali si dvě velké gólové šance, ve kterých se ocitl Ondřej Noris, kterého zastavil praporek pomezního rozhodčího, který byl zdvižen chybně. Následně se ve velké příležitosti ocitl i Tomáš Kuda, ale nepodařilo se mu propasovat míč za záda brankáře po střele z velkého vápna.

Bohužel za po těchto neproměněných šancích trestali domáci z brejků, kdy se prosadili po první rychle rozehranné akci, kdy se po centru z boku prosadil domácí - Petr Starý. Brejky byly nejsilnější zbraní domácích, kdy se po podobné akci prosmíkl do našeho vápna domácí hráč, došlo ke kontaktu a hlavní rozhodčí zapískal pokutový kop. Ovšem v naší bráně se zaskvěl skvěle chytající Pavel Hloužek, který chytil penaltu i dvě následné dorážky exekutora a skóre se tak nezměnilo. Bohužel ve 26. minutě naše obrana zazmatkovala a po jejich chybě se domácí jednoduše dostali k naší bráně a tutu šanci přetavili v gól. První poločas byl herně velmi vyrovnaný a náš tým byl ve většině pasáží lepším týmem, ale bohužel se nám nedařilo proměňovat vypracované příležitosti.

Druhá půle nesla ve stejně vyrovnaném duchu, jako ta první, i když naši s ubíhajícím časem přebírali více a více kontrolu nad míčem a hnali se dopředu. Byli jsme lepším mužstev, domácí se stáhli do defenzívy a snažili se bránit dvoubrankové vedení. Koberští si opět vypracovali gólové příležitosti, do kterých se dostal rychlonohý Tomáš Kuda, ale opět se nám nedařilo ani jednu z těchto šancí proměnit a skóre se tak do konce utkání už nezměnilo. Každopádně velké pozitivum pro naše barvy, že naši borci hrají vyrovnnaý part s týmy z vrchní poloviny tabulky a aby dosáhli příště na 3 body, musí být efektivnější v zakončení.